
Înregistrează-te
sau intră în cont
și primește 1000 lei
6.88", 3 GB RAM, 64 GB, Ocean Blue — pentru comunicare zilnica, social media si aplicatii. Produs original, livrare 24–72 ore.
Afișează istoricul prețului
Memorie admisibila, Gb
64 GB
Memoria operativa (RAM)
3 GB
Seria modelului
Redmi A5
Capacitatea acumulatorului, mAh
5200
| luni | lei pe lună |
|---|---|
| 60 | 400 |
| 48 | 362 |
| 36 | 297 |
| 24 | 71 |
| 18 | 219 |
| 12 | 214 |
| 10 | 229 |
| 8 | 239 |
| luni | lei pe lună |
|---|---|
| 6 | 250 |
| 4 | 375 |
Credit
400 lei x 60 luni
În rate
250 lei x 6 luni
Ziua de naștere Bomba: 24 de ani de generozitate și 1000 de lei pentru fiecare
DetaliiPână la sfârșitul promoției
Noi, echipa rețelei de magazine BOMBA, apreciem încrederea cumpărătorilor noștri. În fiecare zi lucrăm pentru ca informațiile despre produse și servicii prezentate pe site să fie cât mai complete, obiective și actuale. Scopul nostru este să vă oferim informații veridice, astfel încât să puteți lua cea mai bună decizie de cumpărare.
Totuși, în ciuda verificării constante, BOMBA nu poate garanta acuratețea absolută a tuturor datelor publicate pe site, din cauza posibilelor erori tehnice sau defecțiuni. De asemenea, nu ne asumăm responsabilitatea pentru conținutul și actualitatea informațiilor din sursele externe către care pot exista linkuri pe site-ul nostru.
BOMBA își rezervă dreptul de a modifica unilateral și fără notificare prealabilă descrierile, caracteristicile și proprietățile de consum ale produselor. Imaginile prezentate pe site sunt simulate și servesc exclusiv în scop ilustrativ. Informațiile generale despre produse sunt furnizate doar în scop informativ.
Prețurile produselor, precum și condițiile de acordare a reducerilor, cadourilor, ratelor și creditării pot fi modificate de compania BOMBA în mod unilateral și fără notificare prealabilă.
Echipa noastră verifică și actualizează regulat informațiile de pe site pentru a identifica și corecta la timp eventualele erori, în cel mai scurt timp rezonabil.
| Diagonala ecranului, inch | 6.88 |
| Rezolutia display-ului, pix | 720x1640 |
| Tip display | IPS LCD |
| Frecventa ecranului, Hz | 120 |
| Memorie admisibila, Gb | 64 GB |
| Capacitate max. a memoriei (Gb) | 1024 |
| Slot separat p/u card de memorie | Da |
| Memoria operativa (RAM) | 3 GB |
| Rezolutie video | 1080p 30fps |
| Camera frontala, Mp | 8 |
| Rezolutia camerei principale | 32 МП |
| Capacitatea acumulatorului, mAh | 5200 |
| Puterea incarcatorului, Wt | 15 |
| Producator procesorului | ARM |
| Procesor | Cortex-A75+ Cortex-A55 |
| Nr. de nuclee | 8 |
| Viteza procesorului | 1.6 - 1.8 ГГц |
| Modelul procesorului grafic | Mali-G57 MP1 |
| Standarte Wi-Fi | 802.11 b/g/n/ac |
| Bluetooth | 5.2 |
| Interfata USB | USB Type-C |
| Conector 3.5 mm | Da |
| FM Radio | Da |
| Suport GPS | Da |
| Standarde de retea | 4G |
| Tipul cartelei SIM | Nano Sim |
| Numarul de cartele SIM | 2 |
| Culoare | Ocean Blue |
| Materialul corpului | Plastic/Sticla |
| Deblocare faciala | Da |
| Sistemul de operare | Android |
| Interfata OS | HyperOS |
| Greutate, gr | 193 |
| Inaltime, cm | 17.1 |
| Adincime, cm | 0.83 |
| Latime, cm | 7.7 |
| Tipul | Smartphone |
| Marca comerciala | Xiaomi |
| Model | Redmi A5 3/64GB Ocean Blue |
| Seria modelului | Redmi A5 |
| Garantie, luni | 24 |
Smartphone-ul Xiaomi Redmi A5 3/64GB Ocean Blue este o solutie practica pentru comunicare, studii si divertisment. Ecranul IPS mare de 6.88 inch cu rata de reimprospatare de 120 Hz face derularea feed-ului, vizionarea video si jocurile mai fluide. Carcasa usoara de 193 g sta comod in mana, iar nuanta Ocean Blue arata ingrijit.
Procesorul octa-core Cortex-A75 + Cortex-A55 cu frecventa de pana la 1.8 GHz si 3 GB RAM asigura rularea fluenta a aplicatiilor, chat-urilor si browserului. Suportul pentru retele 4G, doua cartele SIM si Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac iti permite sa ramai conectat acasa, la birou sau in drum. Smartphone-ul ruleaza Android cu interfata HyperOS, clara si moderna, usor de adaptat nevoilor tale.
Fotografiile, clipurile video si documentele se pastreaza comod in memoria interna de 64 GB, iar la nevoie spatiul poate fi extins cu un card microSD de pana la 1 TB; pentru el exista un slot dedicat, astfel nu renunti la a doua cartela SIM. Astfel iti poti lua cu tine serialele preferate, materialele de studiu si muzica in acelasi Xiaomi Redmi A5.
Camera principala de 32 MP iti permite sa faci fotografii detaliate si sa inregistrezi video la 1080p 30fps, iar camera frontala de 8 MP este potrivita pentru selfie-uri si apeluri video. Algoritmii de procesare ajuta la obtinerea unor cadre luminoase pe timp de zi, iar datorita ecranului mare este comod sa vezi galeria si sa distribui imaginile in retelele sociale.
Bateria de 5200 mAh sustine cu usurinta o zi plina de apeluri, navigatie, muzica si chat, iar incarcare de 15 W ajuta la refacerea energiei. Conectorul USB Type-C, iesirea audio de 3.5 mm si Bluetooth 5.2 permit conectarea comoda a castilor si accesoriilor. Carcasa din plastic si sticla este practica in utilizare si se curata usor de urme.
Xiaomi Redmi A5 3/64GB Ocean Blue este o alegere buna pentru cei care cauta un smartphone accesibil si functional, cu ecran mare si baterie puternica. Slotul dublu Nano SIM, FM radio si deblocarea prin recunoasterea fetei fac dispozitivul confortabil in utilizarea de zi cu zi. Alege acest smartphone pentru tine, familie sau ca un cadou util, cu un raport echilibrat intre dotari si pret.
Ai ceva de spus?
Evaluează produsul, experiența ta va fi utilă