
Înregistrează-te
sau intră în cont
și primește 1000 lei
Memoria operativa (RAM)
8 GB
Memorie admisibila, Gb
256
Capacitatea acumulatorului, mAh
3561
Seria modelului
iPhone 16
| Diagonala ecranului, inch | 6.1 |
| Rezolutia display-ului, pix | 1206x2622 |
| Tip display | Super Retina XDR OLED |
| Frecventa ecranului, Hz | 60 |
| Tehnologia sticlei de protectie | Ceramic Shield |
| Memorie admisibila, Gb | 256 |
| Memoria operativa (RAM) | 8 GB |
| Rezolutie video | 4K 60fps |
| Camera frontala, Mp | 12 |
| Rezolutia camerei principale | 48 MP |
| Rezolutia camerei ultrawide | 12 MP |
| Capacitatea acumulatorului, mAh | 3561 |
| Puterea incarcatorului, Wt | 20 |
| Incarcare wireless | Da |
| Incarcare rapida | Da |
| Producator de procesoare | Apple |
| Procesor | A18 |
| Nr. de nuclee | 6 |
| Viteza procesorului | 2.2 - 4.04 GHz |
| Modelul procesorului grafic | Apple GPU |
| Standarte Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/6/7 |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Da |
| Interfata USB | USB Type-C |
| Sistema de navigare | GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
| Inteligenta Artificiala (AI) | Apple Intelligence |
| Standarde de retea | 5G |
| Tipul cartelei SIM | Nano Sim |
| Numarul de cartele SIM | 1 |
| Suport eSIM |
| Culoare | Ultramarine |
| Materialul corpului | Metal/sticla |
| Protectia carcasei | Da |
| Clasa de protectie | IP68 |
| Deblocare faciala | Da |
| Sistemul de operare | iOS |
| Interfata OS | iOS 18 |
| Greutate, gr | 170 |
| Inaltime, cm | 14.7 |
| Latime, cm | 7.1 |
| Adincime, cm | 0.78 |
| Tipul | Smartphone |
| Marca comerciala | Apple |
| Model | iPhone 16 8/256GB Ultramarine |
| Seria modelului | iPhone 16 |
| Tara de productie | India |
| Garantie, luni | 24 |
Cine a spus că frumusețea nu poate dura o veșnicie?


Realizați fotografii cu o ușurință uimitoare, ca un adevărat profesionist.
Senzor ultra-wide – pentru cele mai impresionante imagini de prim-plan
Schimbați modul de fotografiere în funcție de inspirație sau reveniți la setările standard – acum totul este la îndemână.

Mai multă autonomie pentru orice
Până la 27 de ore de redare video pe iPhone 16 Plus și până la 22 de ore pe iPhone 16. Bucurați-vă de fiecare moment fără grija bateriei.
Action button. Personalizați-vă activitățile și realizați mai multe cu un efort minim

Funcțiile SOS prin satelit, Crash Detection și asistență rutieră prin satelit sunt disponibile mereu oriunde v-ați afla.

Ai ceva de spus?
Evaluează produsul, experiența ta va fi utilă