
Înregistrează-te
sau intră în cont
și primește 1000 lei
Confort si control de pe telefon: 12000 BTU, Wi-Fi, racire si incalzire, dezumidificare si ventilatie, -15…+46°C, afisaj si telecomanda. Produs original, livrare 24–72 ore.
Etichetarea energetică a mărfurilor
Mai jos este indicată clasa de eficiență energetică a dispozitivului.
Clasa energetică de tip vechi
Afișează istoricul prețului
Marca comerciala
Samsung
Display digital
1
Temperatura de operare °С
-15 °C ~ +46 °C
Puterea nominala la incalzire
3.5 kW
Consum nominal la incalzire
920 W
| luni | lei pe lună |
|---|---|
| 60 | 5 000 |
| 48 | 4 516 |
| 36 | 3 709 |
| 24 | 877 |
| 18 | 2 730 |
| 12 | 2 669 |
| 10 | 2 860 |
| 8 | 2 982 |
| 6 | 3 707 |
| 4 | 5 044 |
Credit
5 000 lei x 60 luni
Ziua de naștere Bomba: 24 de ani de generozitate și 1000 de lei pentru fiecare
DetaliiPână la sfârșitul promoției
Noi, echipa rețelei de magazine BOMBA, apreciem încrederea cumpărătorilor noștri. În fiecare zi lucrăm pentru ca informațiile despre produse și servicii prezentate pe site să fie cât mai complete, obiective și actuale. Scopul nostru este să vă oferim informații veridice, astfel încât să puteți lua cea mai bună decizie de cumpărare.
Totuși, în ciuda verificării constante, BOMBA nu poate garanta acuratețea absolută a tuturor datelor publicate pe site, din cauza posibilelor erori tehnice sau defecțiuni. De asemenea, nu ne asumăm responsabilitatea pentru conținutul și actualitatea informațiilor din sursele externe către care pot exista linkuri pe site-ul nostru.
BOMBA își rezervă dreptul de a modifica unilateral și fără notificare prealabilă descrierile, caracteristicile și proprietățile de consum ale produselor. Imaginile prezentate pe site sunt simulate și servesc exclusiv în scop ilustrativ. Informațiile generale despre produse sunt furnizate doar în scop informativ.
Prețurile produselor, precum și condițiile de acordare a reducerilor, cadourilor, ratelor și creditării pot fi modificate de compania BOMBA în mod unilateral și fără notificare prealabilă.
Echipa noastră verifică și actualizează regulat informațiile de pe site pentru a identifica și corecta la timp eventualele erori, în cel mai scurt timp rezonabil.
| Regim automat | Da |
| Moduri | Răcire, dezumidificare, ventilație, încălzire |
| Tip de Aer conditionat | Split |
| Smart functii | Wi-Fi |
| Marca comerciala | Samsung |
| Garantie, luni | 24 |
| Model | AR70F12C1BBNUA |
| Tara de productie | China |
| Tipul | Aparat de aer conditionat |
| Culoare | Negru |
| Model din serie | AR70FC1BBNUA |
| Greutatea unitatii externe, kg | 24 |
| Inaltime bloc extern, cm | 54 |
| Adincimea blocului extern, cm | 22 |
| Latimea bloc. ext., cm | 71 |
| Greutatea unitatii interne, kg | 9 |
| Dimensiunile blocului intern | 29.9 x 82 x 21.5 |
| Display digital | Da |
| Telecomanda | Da |
| Clasa eficientei energetice | A++ |
| Tipul clasei eficientei energetice | Vechi |
| Regim de noapte | Da |
| Regim de racire rapida | Da |
| Tehnologii | Wind Free |
| Temperatura de operare °С | -15 °C ~ +46 °C |
| Nivelul de zgomot a blocului extern (dB) | 56 dB |
| Nivelul de zgomot a blocului intern (dB) | 39 dB |
| Agent frigorific | R32 |
| Tipul compresorului | Invertor |
| Suprafata incaperii, m2 | 35 m2 |
| Puterea nominala la racire | 3.5 kW |
| Puterea nominala la incalzire | 3.5 kW |
| Putere BTU | 12000 BTU |
| Consum nominal la racire | 1060 W |
| Consum nominal la incalzire | 920 W |
Conditionerul Samsung AR70F12C1BBNUA este un sistem split inverter cu putere de 12000 BTU, conceput pentru racirea si incalzirea eficienta a incaperilor de pana la 35 m2. Modelul combina design modern in nuanta inchisa cu tehnologii Samsung pentru un control stabil al climatului in apartament, casa sau birou.
Compresorul inverter regleaza automat puterea in functie de temperatura din incapere, permitand atingerea rapida a valorii setate si mentinerea acesteia fara fluctuatii bruste. Astfel, consumul de energie este redus, iar nivelul de zgomot ramane scazut. Agentul frigorific R32 contribuie la o eficienta sporita si la un impact redus asupra mediului.
Samsung AR70F12C1BBNUA dispune de functii precum racire, incalzire, ventilatie si dezumidificare. Modul automat selecteaza parametrii optimi pentru confort zilnic, iar functia de dezumidificare ajuta la controlul umiditatii din incapere.
Modelul este echipat cu telecomanda si timer pentru programarea usoara a functionarii. Constructia interna asigura un nivel redus de zgomot, fiind potrivita pentru dormitor, living sau birou. Designul elegant, in culoare inchisa, ofera un aspect modern si distinctiv.
Samsung AR70F12C1BBNUA reprezinta o alegere fiabila si eficienta pentru climatizarea incaperilor de dimensiuni medii, oferind echilibru intre performanta, economie de energie si stil
Ai ceva de spus?
Evaluează produsul, experiența ta va fi utilă